فرمت های مجاز فایل در اینستاگرام

فرمت های مجاز فایل در اینستاگرام

۱۳۹۷/۰۸/۱۷

در اینستاگرام به شکل های عکس، ویدئو، صوت و متن می توان محتوا ارائه داد.
کلیدی ترین عنصر اینستاگرام تصاویر و عکس ها هستند. توصیه می شود عکس های خود را در مقیاس ۱:۱ و به صورت مربعی منتشر کنید و کیفیت آن حداقل ۱۰۸۰ و FullHD باشد! برای پیدا کردن عکس های با کیفیت بالا، به Unsplash یا Stocksnap.io سر بزنید. آنها طیف وسیعی از تصاویر را به صورت رایگان ارائه می دهند و شما می‌توانید چیزی متناسب با طراحی خود را پیدا کنید. سعی کنید محتواهای خود را با فرمت یا ظاهر یکسان در کنار یکدیگر قرار ندهید.
از فرمت های دیگری که برای تولید محتوا قابل استفاده می باشد ویدیو است. امکان انتشار ویدئوها در اینستاگرام برای سه جهت افقی (حداقل رزولوشن 315*600)، عمودی (حداقل رزولوشن 750*600) و مربع (600*600) فراهم شده است. اینستاگرام امکان آپلود ویدیوهای طولانی را نمی‌دهد. به منظور آپلود ویدیو، باید حتما زمانی مابین 3 الی 60 ثانیه داشته باشد. فرمت های ویدئویی توصیه شده mp4 و mov می باشند.
اینستاگرام اجازه استفاده مستقیم از صوت را به ما نمی دهد؛ برای قرار دادن صوت در اینستاگرام، ابتدا باید صوت را جداگانه ضبط کرد و سپس آن را از طریق نرم‌افزارهای متعددی که برای این کار وجود دارد بر روی یک تصویر قرار دهیم و از آن‌ خروجی ویدیویی بگیریم.
سعی کنید حتی اگر از سایر فرمت‌ها مانند عکس و ویدیو استفاده می‌کنید، حتماً در کپشن آن متنی هرچند کوتاه نیز قرار دهید. دقت کنید که در کپشن‌های اینستاگرام خود متن‌هایی بنویسید که مخاطب را ترغیب به دیدن آن پست کند و از تکرار محتوای خودِ پست در کپشن خودداری کنید. یک نوشته خوب در ذیل پست های اینستاگرام شما، تاثیر گذاری صفحه شما بر بازدید کننده ها را چند برابر خواهد کرد.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.