ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام

ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

اینستاگرام نزدیک به یک میلیارد نفر کاربر فعال دارد که بسیاری از آن ها به دلیل شهرت ذاتی که دارند، مورد توجه هستند و برخی هم عکاس های حرفه ای به شمار می آیند اما در این میان برخی کاربران ساده توانستند با استفاده از چند ترفند ابتدایی خود را به صدر فهرست محبوب ترین ها بکشانند. در این قسمت می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه یک پیج موفق در اینستاگرام داشته باشید.

مهمترین نکات ایجاد پیج موفق در اینستاگرام:

برای خوب دیده شدن، باید ظاهر خوب و اختصاصی خود را هم داشته باشید.

برای این کار بهتر است لوگوی صفحه را خودتان طراحی کنید تا در همه پست‌ هایتان به صورت اختصاصی به همراه هشتگ آدرس صفحه‌ دیده شود. تصاویر خاص و منحصر به فردی روی پروفایلتان قرار دهید؛ این موارد باعث می‌ شود که کاربران بدانند این پیج به صورت حرفه‌ ای مدیریت می‌ شود و به همین دلیل اعتبار صفحه را بالاتر می‌ برد.
سعی کنید مطالب مرتبط به هم را با هشتگ مخصوصی، مثلا با دسته یکسان و شماره یا عناوین متفاوت متمایز کنید، همچنین برای برچسب های هر مطلب، از یک فونت، اندازه و … استفاده کنید.
سعی کنید تا حد امکان از نوشته‌ ها و خلاقیت‌ های خاص خود برای ایجاد یک پست استفاده کنید. مطالب تکراری در پست‌ هایتان استفاده نکنید. می‌ توانید برای متفاوت‌ تر کردن پست‌ تان از نظرسنجی، مسابقه و … استفاده کنید.

ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام

از عکس ها و ویدئوهای با کیفیت استفاده کنید.

کیفیت و رنگ عکس در جذب مخاطب فضای مجازی همچون اینستاگرام بسیار نقش مهمی دارد؛ زیرا در نگاه اول، همه چیز از فیلتر چشم گذر خواهد کرد و اولین چیزی که می بینیم، عکس و یا ویدئو است. از عکس و ویدئوی با کیفیت و با تنوع های رنگی متفاوت و مربوط به موضوع پست تان استفاده کنید.

تعداد مطالب صفحه تان را بالا ببرید.

اینکه شما در اکانت اینستاگرامتان فعال باشید تاثیر فوق العاده ای در افزایش فالوور اینستاگرام صفحه تان دارد. از ارسال عکس های بی مورد و تکراری خود داری کنید. سعی کنید تصاویری با سلیقه ی کاربرانتان تهیه و منتشر کنید، به طور متوسط حداقل یک پست در روز روی صفحه تان به اشتراک بگذارید.
اگر مایل هستید تعداد بیشتری پست بر روی صفحه تان بگذارید پست ها را با فاصله زمانی مشخص برای مثال ۱ ساعت ارسال کنید چرا که ارسال تصاویر زیاد و پشت سر هم تاثیر منفی بر روی فرایند پیشرفت صفحه ی شما خواهد داشت.

ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام ترفندهایی برای داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام

برای گذاشتن لینک از قسمت معرفی استفاده کنید.

اینستاگرام برای استفاده از برچسب و نظرات در برخی از جایگاه ها، محدودیت ایجاد کرده است و شما در پی نوشت پست های خود از لینک سایت یا اپلیکیشن هایی همانند تلگرام استفاده کنید. برای این کار یا از قسمت استوری بهره ببرید و در آن جا لینک مورد نظرتان را بگذارید و یا از قسمت معرفی یا همان بیو استفاده کنید تا لینک الحاقی شما، کار کند.

صفحه کاربری خود را با هشتگ به دیگران معرفی کنید.

یکی از بهترین راه ها و صد البته رایگان ترین راه ها برای معرفی صفحه ی شما در اینستاگرام به دیگران، استفاده از هشتگ در زیر پست هایتان است. البته فراموش نکنید که استفاده از هشتگ، در حالتی کارساز است که صفحه و پست شما در حالت عمومی قرار داشته باشد. برای شروع در پایان نوشته تان، از هشتگ های مرتبط استفاده کنید تا در صفحات گردشی بیشتر و بالاتر دیده شوید. به مرور زمان که تعداد دنبال کنندگانتان بیشتر شد، از هشتگ های کمتر نیز می توانید استفاده کنید.
نکته! در پی نوشت هایتان از کسانی که از پست شما دیدن کرده اند بخواهید تا به صفحه ی شما سر بزنند و شما را دنبال کنند. این گونه با یک تیر دو نشان زده اید. پی نوشت های منحصر به فرد و مناسبی برای پست خود بنویسید. نکته  مهمی که در زمینه ی جذب مخاطب به صفحه ی مجازی شما وجود دارد این است که صبر داشته باشید تا مردم به صفحه ی شما جذب شوند.

صفحه خود را تبلیغ کنید.

هزینه کردن برای تبلیغات در پیج‌‌ های بزرگ‌ بیشترین تاثیر را در تعداد ممبر‌های شما خواهد گذاشت. دقت کنید برای تبلیغات، پیج‌ هایی که تعداد لایک و کامنت‌های بالایی دارند را انتخاب کنید و فاکتور تعداد فالوور ها را بعد از آن‌ ها در نظر بگیرید. هزینه کردن برای تبلیغات شاید در ابتدا کمی برایتان دشوار باشد اما مطمئن باشید با گذشت مدتی اندک نتیجه‌ اش را خواهید دید.

رفتارهای نامتناسب با قوانین اینستاگرام را حذف کنید.

اینستاگرام بسیار در زمینه ی فعالیت های رباتیکی که در آن انجام می شود، حساس و زیرک است. اگر در پست های خود از ربات ها و الگوریتم های غیر معمول استفاده کنید، باعث کاهش دیده شدن و کاهش تعامل به دستیابی شما به مخاطبان جدید می شود و در نتیجه بازده صفحه ی شما را تحت شعاع قرار می دهد.

جواب کامنت های کاربرانتان را بدهید.

حفظ ارتباط با طرفداران صفحه اینستاگرامتان تاثیر به سزایی در پیشرفت روزافزون صفحه تان دارد. نگذارید کاربرتان احساس کند که به او بی احترامی شده و یا کسی در صفحه ی شما حضور ندارد. ارایه یک چهره مردمی تاثیر زیادی در پیشرفت کسب و کار و داشتن پیج موفق در اینستاگرام خواهد داشت.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.