ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

۱۳۹۷/۰۸/۱۳

همانگونه که می‌ دانید اینستاگرام سرشار از جلوه‌ های بصری است. بنابراین کیفیت تصاویر در افزایش تعداد فالور ها و محبوبیت برند شما نقش اساسی دارد. اما مسئله با گرفتن عکس‌ های با کیفیت و ویرایش آن‌ها به اتمام نمی‌ رسد؛ بلکه این کپشن پست اینستاگرام شما است که به محتوای بصری شما جلوه می‌ دهد. در واقع می‌ توان گفت که در عصر حاضر کیفیت کپشن اینستاگرام برندها، وجه تمایز بین آن‌ها را نشان می‌ دهد. اگر شما به دنبال تبلیغ محصولات در اینستاگرام هستید، مطمئن شوید که کپشن شما به شکلی عملگرا است. دنبال کننده های خود را به جایی که بتوانند محصولات شما را خریداری کنند راهنمایی کنید تا بتوانید از تلاش های اینستاگرامی خود کسب درآمد کنید.

چند نکته مهم در رابطه با نوشتن کپشن خوب در اینستاگرام:

مسائل مهم را در ابتدای کپشن پست بنویسید.

حداکثر تعداد کاراکتر برای کپشن پست اینستاگرام ۲۲۰۰ کاراکتر است. اما نکته مهم اینجاست که تنها چند خط اول از کپشن زیر پست دیده می‌ شود و بقیه در قسمت “بیشتر بخوانید” قرار می‌ گیرند. این بدان معنی است که کپشنی که می‌ نویسید باید کوتاه باشد ولی تمام اطلاعات لازم را منتقل کند. نکته‌ی مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد اینجاست که کمتر کسی به قسمت بیشتر بخوانید کپشن مراجعه می‌ کند. پس سعی کنید اطلاعات مهم را در ابتدا بنویسید و اطلاعات فرعی مثل منشن افراد و هشتگ را در بخش پایانی قرار دهید.

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

کپشن اینستاگرام را با کلمات کلیدی آغاز کنید.

کلمات آغازین کپشن اینستاگرام مهم‌ ترین بخش پست اینستاگرام برند شما است. اگر بتوانید کپشن خود را با کلمات کلیدی جذب کننده‌ ای آغاز کنید، نیمی از مسیر را طی کرده‌ اید. اگر کلمات شما قدرت جلب نظر مشتری را در نگاه اول داشته باشد می‌ توانید ادامه مسیر را با اطمینان بیشتری طی کنید. بنابراین شناخت مشتری و آگاهی از علم روانشناسی می‌ تواند در انتخاب کلمات کلیدی جادویی کمک زیادی به شما بکند.
نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از CTA می باشد. CTA به جملاتی گفته می شود که از مخاطب درخواست کاری را می کند. اینگونه جملات شما را به اهدافتان نزدیکتر می کنند. دواقع فالوور های خود را دعوت به تعامل میکنید. به طور مثال: “نظرات یا تجربه خود را کامنت کنید” یا “بهترین دوستتو تگ کن” ، سوال بپرسید” آنها را دعوت به مسابقه کنید”.

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌ های مناسب در کپشن اینستاگرام تاثیر به سزایی در بازدید پست‌ های آن دارد. برای تاثیر گذاری بیشتر پست‌ ها لازم است که هشتگ‌ ها با هوشمندی انتخاب شوند تا بتوانند اهداف برند ها را تحت پوشش قرار دهند. بسیاری از افراد برای بیشتر دیده شدن پست‌ های خود از مجموعه‌ ای از هشتگ‌ ها استفاده می‌کنند که باعث ایجاد اسپم برای کاربران می‌ شود. برای موفقیت بیشتر پست خود بهتر است از تعداد محدودی از هشتگ‌ ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید استفاده از هشتگ موجب محبوبیت پست نمی‌ شود. در استفاده از هشتگ این نکته را فراموش نکنید که نباید هشتگ‌ ها سبب ناخوانایی کپشن اینستاگرام شوند. زیرا در این صورت تاثیر منفی بر روی ذهن مشتری ایجاد می‌ شود.

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

از شکلک ها یا ایموجی های مناسب استفاده کنید.

از شکلک های کارتونی که در اکثر گوشی های هوشمند قابل دسترسی است میتوان در اول متن کپشن خود استفاده کنید تا مخاطب را جذب کنید. البته نا گفته نماند که افراط و زیاده روی در این کار اثر منفی را به همراه دارد.

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

سایر کانال‌های اجتماعی خود را در پیج خود معرفی کنید.

می‌ توانید کپشن پست اینستاگرام خود را به گونه‌ ای بنویسید که نام کاربری سایر رسانه‌ های اجتماعی خود را نیز در آن قرار دهید. انجام این کار باعث می‌ شود که فالور های اینستاگرامتان شما را در سایر رسانه‌ های اجتماعی نیز دنبال کنند.

ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما ایجاد کپشن عالی برای پیج تجاری شما

نام تجاری خود را با لحن موجود در اینستاگرام هماهنگ کنید.

هر یک از شبکه‌ های اجتماعی لحن خاصی دارند که برای موفقیت بیشتر در آن‌ ها باید خودمان را با لحن آن‌ ها هماهنگ کنیم. به عنوان مثال ممکن است سیاست‌ هایی که باعث موفقیت برند در لینکدین می‌ شود در اینستاگرام صادق نباشد. برای موفقیت برند در اینستاگرام لازم است که سرگرم‌ کنندگی پست و اصیل بودن آن و برند شخصی مورد توجه قرار گیرد.
این نکته را فراموش نکنید که پست‌ هایی که در اینستاگرام قرار می‌ گیرند باید تعادلی بین صداقت و واقعیت ایجاد کنند.

از مردم بخواهید بر روی لینک موجود در بیو شما کلیک کنند.

تنها لینکی که در اینستاگرام قابل کلیک است آدرسی است که در قسمت بیو پیج نوشته می‌شود. بنابراین صاحبان کسب و کار معمولا لینک بهترین و یا آخرین محتوا و یا ویدئوی خود را در این قسمت قرار می‌دهند و در کپشن پست اینستاگرام خود اشاره می‌کنند که بر روی لینک موجود در بیو کلیک کنید. بنابراین اگر قصد برگزاری مسابقه‌ ای را دارید و یا می‌خواهید مخاطبین وبلاگ خود را افزایش دهید تنها کافی است این لینک را تغییر دهید.
نکته‌ی مهمی که در این مورد وجود دارد این است که سعی کنید به کمک افزونه‌ های موجود لینک مورد نظر خود را کوتاه کنید تا آمار ترافیک ورودی از طریق این لینک نیز برایتان قابل دسترسی باشد.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.