آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام

آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام

۱۳۹۷/۰۸/۱۰

صفحه اصلی اینستاگرام شامل پنج آیکن اصلی است که هر کدام از آنها قابلیت های مختلفی در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

آیکن های پنج گانه اینستاگرام:

آیکن خانه

این قسمت بخش اصلی برنامه یا به اصطلاح فید اینستاگرام است.

اولین صفحه ای که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبه رو می شوید و نیز جایی است که پست ها و استوری های افرادی که دنبال می کنید، همچنین خودتان در آن ظاهر می شود.

آیکن ذره بین

با ضربه زدن روی آیکن ذره بین صفحه “جستجو” نمایش داده می شود. یک ابزار خوب برای پیدا کردن کاربران جدید برای دنبال کردن

سرچ

آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام

در بالای صفحه با بخش Search مواجه می شوید. به سادگی در نوار جستجو برای شروع جستجو ضربه بزنید. پس از کلیک روی این بخش، 4 تب مختلف به نام های Top، People، Tags و Place را مشاهده می نمایید. برای جستجو بین صفحات و اشخاص از قسمت People استفاده کنید. به واسطه بخش Tags، جستجوی شما بین هشتگ ها انجام خواهد گرفت؛ پس از نوشتن کلمه ای که می خواهید، معروف ترین هشتگ ها به شما نشان داده شده و حالا میتوانید تصاویر یا ویدیوهای مرتبط با آن را ببینید. نمایش این عکس ها و فیلم ها هم به صورت کاملا اتفاقی بوده و آن ها ممکن است از صفحات شخصی کاربران یا صفحات مختلف (البته آن هایی که اجازه نمایش عکس هایشان را داده اند) باشند.  بخش Top نیز ترکیبی از آی‌دی‌ها، هشتگ‌ها و مکان‌ها است و زمانی که کلمه‌ای را در کادر جستجو وارد می‌کنید می‌توانید در تب Top تمامی موارد مهم را اعم از هشتگ و… مشاهده کنید.

اکسپلور

آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام آیکن های پنج گانه پیج اینستاگرام

در زیر نوار جستجو بخش Explore است. اینستاگرام با آنالیز افرادی که فالو کرده‌اید و تصاویری که لایک می‌کنید، عکس‌ها و ویدیوهایی که احتمالا برای شما جالب است، در این بخش برای شما نمایش می‌دهد.

آیکن قلب

فعالیت حساب خود را با ضربه زدن به نماد قلب مشاهده کنید.این بخش شامل دو برگه جداگانه با عنوان You و Following است. در بخش You اگر کسی برای شما درخواست دوستی بفرستد، عکس شما را لایک کند یا برایتان کامنت بگذارد به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. در تب دوم نیز می‌توانید اطلاعات مختصری از افرادی که آن‌ها را فالو کرده‌اید پیدا کنید. برای مثال می‌توانید متوجه شوید که دوستتان چه عکس‌هایی را لایک یا به تازگی چه صفحه‌ای را فالو کرده است.

آیکن پلاس

صفحه دوربین (+) اینستاگرام را باز کنید. آیکن پلاس در بخش میانه آیکون های دیگر قرار دارد که به شما امکان اشتراک گذاری فایل های تان با دیگران را می دهد. در این بخش مستقیما به گالری گوشی متصل خواهید شد که تمام عکس‌ها و ویدیوهای موجود در گوشی را به ترتیب تاریخ، به شما نمایش می‌دهد. پست جدید شما می‌تواند یک عکس، یک ویدیو یا یک آلبوم عکس (۱۰ تایی) باشد. در این صفحه امکاناتی همچون ویرایش تصاویر و فیلم ها مانند تغییر رنگ، گذاشتن سایه، تغییر حالت نمایش و کات کردن آن در دسترس تان است. شما پس از انتخاب و ویرایش فایل تان به صفحاتی همچون بخش کپشن که مربوط به توضیحات تصویر مورد نظر است منتقل می شوید که در آنجا امکاناتی همچون اضافه کردن لینک روی عکس و تگ کردن دیگران را می بینید. پس از انجام تمام تنظیمات شما باید گزینه Share را در بالای صفحه سمت راست انتخاب کنید تا تصویر تان با دیگران به اشتراک گذاشته شود. دقت کنید، تصویری که شما به اشتراک گذاشته اید فقط به اشخاصی نمایش داده می شود که شما را دنبال کرده اند.

آیکن آدمک

پروفایل خود را با لمس آیکن حساب کاربری (آیکن آدمک) مشاهده نمایید. در این بخش تمامی عکس‌ها و ویدیوهایی که ارسال کرده‌اید وجود دارند و می‌توانید به تغییر اطلاعات اکانت خود بپردازید.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.