نقش خانم ها در فروش نقش خانم ها در فروش

نقش خانم ها در فروش

۱۳۹۷/۱۰/۳۰

بازار خانم ها نیز یکی از گزینه های منطقی و هدفمند برای بازاریابان است. نه تنها گستره بازار خانم ها بسیار وسیع است، بلکه این بخش از بازار کاملا متمایز از سایر بخش ها است. با توجه به تفاوت های روانشناختی خانم و آقا، جان گری در تشبیهی می گوید که آقایان از سیاره مریخ هستند و خانم ها از سیاره ونوس.

تأثیری که خانم ها بر دیگران دارند، بر اساس آنچه انجام می دهند، تعریف می شود. رنا بارتوس در کتاب خود، به نام بازاریابی برای زنان جهان، شرحی از بخش بندی بازار خانم ها ارائه می دهد که بدین گونه است: خانم خانه داری که در خانه می مانند، خانم خانه داری که قصد پیدا کردن کار دارند، خانم شاغل دارای کار، خانم دارای کسب و کار. به بیان ساده تر، دنیای خانم ها حول خانواده و کار می گردد.

به طور کلی، سه نقش عمده وجود دارد که خانم ها می توانند بازی کنند. پیش از هر چیز، خانم ها گردآورندگان اطلاعات هستند. بر اساس تحقیقات فرایند تصمیم گیری یک خانم از فرایند تصمیم گیری یک آقا متفاوت است. در حالی که مسیر انجام دادن خرید برای یک آقا، کوتاه و مستقیم است. مسیر خرید برای خانم ها مارپیچ است و شامل بازگشت به گزینه های قبلی برای کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی اطلاعات برای تصمیم گیری به منظور حرکت یا عدم حرکت به جلو می شود. آن ها این کار را در فضای آنلاین هم انجام می دهند.

نه تنها خانم ها بیشتر جستجو می کنند، بلکه پیرامون برند ها نیز بیشتر صحبت می کنند. آن ها نظرات دوستان و اعضای خانواده را جویا می شوند و نسبت به پذیرش کمک از دیگران اشتیاق نشان می دهند.

در عین حال، خانم ها عادت دارند به دنبال برند های بیشتری بگردند، از جمله برند های کم شهرت تر که به نظرشان می تواند ارزش بیشتری داشته باشد. بدین ترتیب آن ها در مورد انتخابی که انجام می دهند، اطمینان خاطر بیشتری دارند و به برند ها وفادارتر هستند و شانس این که برند مطلوب خود را به جمع دوستان معرفی کنند نیز بیشتر است.

تاثیر خانم ها در خانه و کار در حال افزایش است. خانم ها به عنوان جمع کنندگان اطلاعات، خریداران کلی نگر و مدیران خانواده، کلید افزایش سهم از بازار در اقتصاد دیجیتال هستند. به منظور دسترسی به بازارهای حتی بزرگ تر ، برند ها باید فرآیند جامع تصمیم گیری خانم ها در گذشته را درک کنند.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.