فروش آفلاین یا آنلاین؟ فروش آفلاین یا آنلاین؟

فروش آفلاین یا آنلاین؟

۱۳۹۷/۱۰/۱۷

تاثیر ارتباطات مشتریان در حیطه کسب و کار های آنلاین و آفلاین به سادگی قابل تمایز و تشخیص نیست. در حالی که کسب و کار های آنلاین بخش قابل توجهی از بازار را در سال های گذشته به خود اختصاص داده اند، نمی توان پذیرفت که آن ها به زودی کاملا کسب و کار های آفلاین را حذف خواهند کرد. به شکلی مشابه، نمی توان پذیرفت که موج جدید بازاریابی آنلاین در نهایت جایگزین میراث بازاریابی آفلاین خواهد شد. در حقیقت، آنچه آشکار است، ضرورت همزیستی این دو برای تحقق بهترین تجربه برای مشتری است.

در جهانی که به سرعت به سمت تکنولوژی های پیشرفته حرکت می کند، تعامل با ارتباطات بیشتر به وجه تمایز جدیدی تبدیل شده است. بطور مثال، یک خرده فروش کفش و پوشاک آنلاین، تکیه ی زیادی بر تعاملات شخصی از طریق مرکز تلفن خود دارد و این را یک فرمول مهم به منظور موفقیت خود می داند. خرید آنلاین کفش میتواند برای بسیاری از مشتریان کار دشوار و دلهره آوری باشد، اما امکان تماس با مشاوران شرکت در بخش مرکز تماس باعث کاهش موانع روانی برای انجام خرید می شود.

از سوی دیگر، رابط های با تکتولوژی بالا باعث می شوند تعاملات نزدیکی شکل بگیرد و در طول زمان این تعاملات افزایش یابند و در نهایت جذاب تر شوند. برای مثال، می توان به استودیو مبل راحتی اشاره کرد که به مشتریان اجازه میدهد مدل راحتی را از نمونه های مینیاتوری با چاپ سه بعدی انتخاب کنند. از طریق قرار دادن نمونه های مینیاتوری در کنار انتخاب پارچه در مقابل یک صفحه نمایشگر، مشتریان می توانند تصویری از مبلمان خود را مشاهده کنند، تجربه ای بسیار جذاب برای مشتریان در هنگام انتخاب مدل و پارچه ی مبلمان راحتی.

آن طور که نتایج نشان می دهد، جهان آنلاین و آفلاین در نهایت با یکدیگر همزیستی و همگرایی پیدا خواهند کرد. آنچه این موارد را ممکن می سازد، استفاده از روش های تحلیل حجم داده بزرگ است که امکان شخصی سازی تجربه مشتریان را فراهم می کند. تمامی این ها باعث تکمیل رابطه سنتی انسانی می شود که ستون اصلی بازاریابی قبل از ظهور اینترنت بوده است.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.