قدرت اینستاگرام قدرت اینستاگرام

قدرت اینستاگرام

۱۳۹۷/۱۰/۱۵

در حال حاضر دنیای مجازی بیش از آن که تصور کنید بر زندگی و افکارمان تاثیر می گذارد. شاید این نکته جالب باشد که پرجمعیت ترین کشور جهان ” فیسبوک” هست با جمعیتی حدود 1/65 میلیارد نفر. در عصر جدید، مردم برای شنیدن اخبار به توئیتر خبرنگاران و کانال هایشان سر می زنند، در حالی که در گذشته شبکه های بزرگ تلویزیونی نخستین گزینه برای دریافت خبر بودند. طبق آخرین بررسی های انجام شده، ستاره های اینستاگرام اهمیت بیشتری از ستاره های سینمایی برای مردم دارند.

اطلاعاتی که درباره محصولات و خدمات شرکت های مختلف در شبکه های اجتماعی منتشر می شود، بسیار تاثیر گذارتر از شرکت های تبلیغاتی برند هاست. مشتریان بسیار مشتاق اند تا داستان های خود، خوب و بد برندها را به اشتراک بگذارند. به نظر می رسد که کاربران با استفاده از حلقه های اجتماعی تلاش می کنند خود را از ادعا های برند ها و فریب های کمپین ها در امان نگاه دارند.

مفهوم اعتماد مشتری مسئله بسیار مهمی هست. و یک برند نباید مشتریان را به صورت اهداف محض در نظر بگیرد. در گذشته متداول بود که شرکت ها پیام خود را از طریق رسانه های مختلف تبلیغاتی انتفال می دادند و حتی ممکن بود که بین محصول اصلی تبلیغاتی که انجام می شد، تمایز وجود داشته باشد؛ اما در حال حاضر این روش های تبلیغاتی موثر نیست، زیرا با کمک جوامع مشتریان، مشتریان خود را از برند های بدی که آن ها را هدف می گیرند، در امان نگه می دارند.

این روند بازخورد های بسیار خوبی داشته است، به لطف این نوآوری ها، محصولات جدید را می توان پیش از این که قدیمی شوند، در بازار های در حال ظهور معرفی کرد. شفافیتی که توسط اینترنت و شبکه های اجتماعی به وجود آمده، موجب شده که کارآفرینان در کشور های در حال ظهور بتوانند ایده های همکاران خود را در کشور های توسعه یافته به خدمت بگیرند.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.