انواع ارتباطات مشتریان انواع ارتباطات مشتریان

انواع ارتباطات مشتریان

۱۳۹۷/۱۰/۲۰

بر اساس بررسی انجام شده توسط گوگل، ترافیک اینترنت جهانی با ضریبی از 30، از سال 2000 تا 2014 رشد یافته و %40 افراد در جهان از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اند. بر اساس نتایج این تحقیق از هر 10 کاربر، 8 کاربر تلفن هوشمند در ایالات متحده در داخل فروشگاه، تحقیقات درباره محصولات را از طریق تلفن همراه خود انجام می دهند.

رسانه های اجتماعی مانند توئیتر و اینستاگرام این امکان را برای مشتریان فراهم می سازند که تجربه شخصی خود را به عنوان یک مشتری به اشتراک بگذارند. این امر می تواند سایر مشتریان از همان طبقه یا طبقه پایین تر را ترغیب کند که تجربه مشابهی را در تقلید و ستایش از آن ها داشته باشند.

سایت های رتبه بندی جمعی مانند www.tripadvisor.com و www.yelp.com این حق قانونی را برای مشتریان ایجاد می کنند که بر اساس بینش، دیدگاه ها و تجربه سایر افراد، انتخاب آگاهانه ای درباره تصمیم گیری های مربوط به خرید خود انجام دهند.

مهمترین سطح ارتباط، ارتباطی است که در آن اینترنت تنها به عنوان زیر ساخت ارتباطات به کار می رود. سطح بعدی، امکان ارتباط تجربی است که در آن اینترنت برای ارائه تجربه های مهم مشتری در نقاط ارتباط بین مشتریان و برند ها استفاده می شود، در این سطح، عمق ارتباط بسیار مهم هست. سطح بعدی و نهایی، ارتباط اجتماعی است که درباره قدرت ارتباط در جوامع مشتریان است که مشتریان را در نهایت به یکدیگر نزدیک می کند.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.